Říjen 2016

Arabiatta penne s pestem s vlašskými ořechy

18. října 2016 v 17:33 | sarushef |  Co mě napadne
Pořád zkouším nový a nový recepty a tenhle je jeden z těch zdravejch a prakticky z celistvejch surovin. Vaření zdravějc je u mě velkej posun a určitě se nedá říct, že by na něj dalo naběhnout ze dne na den ani že se dá zvládnout z ničeho nic přejít z relativně nezdravýho jídla na tuny napařený zeleniny. Nikdy jsem neměla základ ani v jednom z těhle extrémů, ale došlo mi, že si chci z obou protipólů brát to nejlepší. Že nechci skončit ani na klíčkách, ani na burgrech a hranolkách neschopná se pohnout.

Tyhle arabiatta jsou upravený po mým, protože samotnej recept je zoufale nudnej. Koukejte:


I Need A Gangsta

11. října 2016 v 20:48 | sarushef |  Fotografie
Mám pocit, že už toho zase začíná být hromada k dělání, ale neudělat si chvíli teď, asi si ji neudělám ani zítra a pozítří. Klasika. Po tom, co jsem se tak rozplývala fotkama z telefonu, mi byl nedávno ve vlaku ukraden a strávila jsem dvě hodiny na policajtech, abych co nejlíp popsala paní, co mi jej vzala. Paráda, veřte v lidi a mějte pevný nervy, fotky z xiaomi v nejbližší době nebudou a novej se nevyrábí, takže jsem zpátky u xperie . Taky jsem začala chodit plavat a dodělávám autoškolu. Už se netřesu před každou stopkou a kruháčem a o něco víc obratně se plížím městem, ale na to nebýt v háji z každý nový situace to ještě není.

Prokousávám se odbornou sociologickou a žurnalistickou literaturou a ještě se ve volných chvílích snažím žít. Tenhle měsíc mě čeká asi poprvý opravdová novinářkská práce, opravdový lidi, opravdová reportáž. Jestli to dám, asi se zblázním blahem.


MINT LEMONADE

9. října 2016 v 13:33 | sarushef |  Co mě napadne
Mátu mám spojenou hlavně s létem. Je supr v limonádách, čajích, drincích, a i když je léto už v trapu, zjistila jsem nedávno, že se parádně nám pozrostla na zahradě do půlmetrovýho keříku a že ji tam prostě nemůžu nechat uschnout a pomrznout. A tak jsem část otrhala a rozhodla se mimo jiný udělat sirup. Koukejte!