Věci a já

3. února 2016 v 13:36 | sarushef |  Co mě napadne
Vždycky, když uklízím svůj pokoj, stírám prach na poličkách a věcech a sbírám hovadiny nashromážděný po zemi, pokaždé je to tak trochu i úklid v mé hlavě. Vždycky sama sebe překvapím tím, kolik zbytečností v pokoji mám. Nenávidím prach, lapače prachu a spousty věcí bez užitku. Víte, už spoustu let se snažím žít, aby těch věcí okolo mě bylo co nejmíň, aby byly ve většině užitečný a občas i vypadaly dobře, ale znáte to. V duchu minimalismu se dá žít leda tak ve filmu nebo na instagramu.

V reálným životě se totiž vždycky někde najdou povalující se sušenky, a jejich kousíčky se spolu s prachem a spadenými vlasy shlukujou do chomáčků na podlaze. Taky vždycky něco spadne pod postel a kočka si lehne buď na vypraný prádlo anebo se rozloží na tašku na notebook, kterou absolutně zasviní svými jemnými chloupky. Přece nebude ležet jinde. Nebo dárky - když dostanete miniaturního slona pro štěstí, neříkejte mi, že letí do koše, jen protože je to lapač prachu.Těch věcí je prostě moc. Plata od léků, haldy papírů do školy, igelitky, tužky, pera, kosmetika. A to proboha co měsíc vyhazuju všechno zbytečný co najdu, co měsíc vyřazuju nepotřebný oblečení a nemám sebemenší problém cokoli nepotřebnýho vyprovodit do popelnice. Nekupuju knížky, kosmetiky mám taky minimum, nelibuju si v dekoracích a stejně mám občas chuť to celý vyhodit do vzduchu protože je toho i tak kurva moc.

A stejně to jde a mám se v tom ještě co učit. Ne absolutně - to přenechejme těch filmům na instagramům, ale zčásti určitě. A aby tohle nebyl jen jednostranej hate na materialismus, protože, ne, není, mám tu nějaký věci, co v současný době hodně používám.


Boty. Absolutní lásky, co jsem sehnala v Tally za 3 (!!!) stovky. Jsou ohromně pohodlný a zdá se, že žádný hezčí boty nemám.

Wildeův Dorian. Milovanej román, kterej znám roky, příběh mladíka, který kráse a mládí obětoval úplně všechno. Jak jsem řekla, knížky sice nekupuju, ale tohle byl skvělej vánoční dárek. Protože Dorian je jedna z možná tak pěti knížek, co v knihovničce prostě chci mít, protože je to skvost.

Sluchátka, protože co chvíli nějaký zničím. Za minulej rok jsem takhle vystřídala asi čtvery. Při cestě do školy je to pravděpodobně jediná věc, co mi zlepšuje náladu a pravděpodobně jedna z věcí, u kterých se mi nejspíš nevyplatí investovat za dražší typy.

Xperia L., která se mnou pravděpodobně tráví víc času, než jakákoli živá bytost. Kecám, ale stejně. Po nesčetným pádech se pomalu rozpadá stejně jako většina věcí, co mám ve svým vlastnictví. Amen.

Nejoblíbenější, krystaly a minimalistický véčko.

Makeup Revolution Iconic 2 a browkit, věci, který pravděpodobně najdete v kosmetický kabelce u poloviny národa, ale je pravda, že já, která barevný líčidla nepoužívám, pak už nepotřebuju skoro nic jinýho a to je docela fajn. Takže většinu času používám tohle.

Švestkovo-vanilkovej tělovej sprej, a neptejte se mě proč, protože jediný co jsem schopna odpovědět je, PROTOŽE TA VŮNĚ!


A jestli na předchozím obrázku byla voňavá jen jedna věc, tady budou voňavý všechny. Snad až na ten svetr. Tak kupříkladu svíčky z IKEA, nedivila bych se, kdyby každej z vás co si tohle přečte, přesně tyhle svíčky měl doma! Voňavý věci jsou prostě voňavý věci a přiznám se, že některý voňavý tělový mlíka nemám ani tak proto, že bych chtěla heboučkou kůži, jako spíš, abych k nim mohla šestsetkrát denně vonět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 4. února 2016 v 17:23 | Reagovat

Sním o tom, že jednou budu mít útulnej byteček, minimum zbytečností, velkou srovnanou knihovnu a voňavý svíčky všude možně. :D :)
Ty boty ti závidím. :)

2 Gabriela Gabriela | Web | 12. února 2016 v 18:07 | Reagovat

Já uklízela dneska a přesně stejný problém. A to jsem i spoustu věci, které jsem dostala k narozeninám  musela nechat doma v Čechách a stejně. Všude krámy, krámy a krámy. Knížky už nemám kam dávat, ale stejně kupuji pořád další a další, u těch si fakt nejde pomoct:D

A ty boty jsou skvělý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama