MR. ROBOT, STARBUCKS, NESBO & ELLYSÉE PINKHAIR

26. října 2015 v 19:57 | sarushef |  Co mě napadne
Ze starých článků jsem zjistila dvě věci. To, že dokážu psát i články s nějakým tématem, a zadruhé to, že takových článků píši žalostně málo, což je prostě špatný, protože mě přijdou jako jedny s největší výpovědní hodnotou (o tom, jaké jsou trendy toho, co čtenář chce, pomlčíme, to bych se rovnou musela přesunout na Youtube a dělat video s padesáti absolutně nudnými fakty o mně). Recenze, kritiky a názory jsou prostě část mě a já se jich zbavit nechci, jakkoli to pro mě může být nevýhodné. A dneska to bude o věcech, které jsem za poslední dobu vyzkoušela/viděla/četla/jedla/pila.film/seriál: MR. ROBOT
Mluvit o tomhle seriálu jako čemkoli objevným je asi bezpředmětný, neb běží od března tohoto roku a i já jsem jej dokoukala už před měsícem anebo dvěma a obecný povědomí, zdá se, začíná být minimálně mezi tou trošinku uvědomělejší částí internetu už taky docela silný. Seriál, kterej se ke mě dostal s přízviskem "skvělej ajťáckej seriál z hackerskýho přostředí", se ale dějem fakt na tohle neomezuje na tohle označení. Tvůrci se, na můj vkus až moc, pouští do konspirací a protikonzumních narážek (i zde je ale jasná hranice pro nadsázku), hlavní hrdina je divnej outsider s bordelem v hlavě (jo, fakt to má docela dost společnýho s Fight Clubem), do toho přicházejí kecy o rootkitech a technických záležitostech, takže IT maniaci jásaj, ale ani my, co se v tom úplně neorientujeme, nejsme ztracený, protože na tom stojí ten film o dost míň, než jsem čekala, a celý se to ztrácí v takový drogový schizofrenní náladě, ve který je (hlavně v posledních dílech) poměrně lehký se ztratit. Výsledek je ale přes to všechno překvapivě dobrej a tenhle americkej seriál, ačkoli od mých nejvíc vyvolených ještě pořád ještě malej krůček vzdálenej, fakt stojí za zkouknutí.

KNIHA: jo nesbo - sněhulák
O Nesbovi (nebo jak to se to severský jméno skloňuje) asi slyšel úplně každej. Mně detektivky baví, protože mám pro hádanky a záhady (ne ty nadpřirozený ale!) obrovskou slabost. Bavilo mě knižní i obě skvělý zpracování Sherlocka, docela můžu i Dana Browna, což je sice už trochu jiná věc, ale spoustu prvků to má společných, a nesmírně zbožňuju i trilogii Milénium o Lisbeth Salanderové. Nesbo byl tak nějak čekatelnej krok, i když poslední impuls mi paradoxně přinesla škola. A Sněhulák doopravdy stojí za to. Larrsonovo Milénium má nad ním výhodu jen v tom (a dávám je k srovnání proto, že jde v obojím případě o hodně podobnou detektivní severskou literaturu posledních let), že Larrsonovy charaktery jsou prostě ještě barvitější. Spád a svižný jazyk a b r i l a n t n í vyšetřovací nápady a zápletka nedělají z pětiset stránek žádný problém. Zdá se mi sice, že se Nesbo trochu přeceňuje, ale stejně, získal si mě. A


věc: ELLYSÉ TUŽIDLO
Ukazují si na mě děti ze školky. Kluk, co chodí na stejnou školu o pět let níž, prý napsal do testu z němčiny, kde se měl rozhodnout, jestli raděj blondýnky nebo brunety, že má rád růžový vlasy. A pak se o mně barvitě rozvyprávěl. Moje máma mi s pobavením říká echinaceo, třapatko nachová! - což je nádherná květinka, která má okvětní kvítky barvou řekneme dost podobný tomu, co já teď na hlavě. A je moc dobrá v čaji. Mám pocit, že kdybych odešla z domu v bederní roušce a za recitování Vergilia v originále bych začala bydlet v kmenu obrovského starého dubu, lidi by to nebavilo jako tahle sranda na vlasech.


Hlavně to stálo pár korun, je to vymývací, ale nikde mi to nebarvilo polštáře a trika a celkově prostě pohádka. Ty reakce lidí jsou popravdě k nezaplacení. A někdy je fajn dát ovečkám, co chtějí, a zvlášť těm, kterým kritérium jako je netypická barva vlasů poslouží k utvrzení toho, že vás díky tomuhle budou moct mít v škatulce nesvéprávných/vyšinutých/co chtějí.


jídlo/pití: STARBUCKS

Víme, že kafe v kelímku s dvojocasou sirénou je fenomén. Ten pátek jsem běhala po Vaňkovce, bylo pozdní odpoledne a já si nějak nestihla dát doma kafe. A já to kafe p r o s t ě chtěla. Jeden z mých nedávných skutečně spontánních nápadů byla návštěva starbucksu. Mojí jedinou záchranou bylo, že o věcech většinou nemám valné iluze. A o těch, kterým navíc holdují celé masy, už teprve ne. Ale že něco, co fakticky není dobrý, vychvalují do nebe a cpou si do chřtánu tisíce, to už docela vtipný je. Protože STARBUCKS mě fakt nedojal.


Protože jsem byla s výběrem klasicky úplně bezradná, poradil mi pán barista Pumkin Spice Latté, který se teď mezi blogerkama pije po litrech. Jasně, espresso mám stejně nejraději a mléko fuj, zvlášť když je našlehaný, jenže mě to prostě nedalo. A jaký je? Voňavý po hřebíčku a skořici, tu dýni jsem tam nějak nenašla. Je to sladký, ale když říkám sladký, myslím v tomhle případě doopravdy šíleně sladký, až to dobrý není. A je to poměrně umělý. Tak jako poznáte rozdíl mezi šlehačkou ze spreje a té, co si vyšleháte ze smetany, poznáte, že tohle není úplně ono.


A hned druhej den jsem v tom svatostánku hrůzy, kterej kávu nepřipomíná ani z jedoucího vlaku (nebo minimálně tu fakt kvalitní, protože na milou obsluhu nemůžu říct ani popel, prostředí je krásný a není tu hloupý si to kafe fotit, protože je to tu samej pseudotrapák, kterej návštěvu do starbucksu bere jako výlet do lepšího svět a to kafe si fotí taky) hned další den jsem tu skončila znovu, abych využila účtenku, za kterou jsem dostala další kafe z a d a r m o. Ten svět je prostě vtipnej. Frappucino je totiž další věc, kterou má každej rád, aniž by věděl proč. Mějte se hezky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 26. října 2015 v 20:04 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

2 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 27. října 2015 v 18:45 | Reagovat

Húúú, přesně tohle tužidlo jsem používala před moc lety, když jsem měla své červeno-růžovovlasé období, je neuvěřitelné, že se fakt vyrábí - protože už tehdá bylo fakt dobré a už jsem si tak nějak zvykla, že ty dobré věci přestávají být v obchodech. Takže to je fakt světýlko, že to ještě stále existuje!
A tyhle tvé články jsou rozhodně MNOHEM lepší než ta tuna nezáživných videí, které na nás YouTube vychrlí denně stovky. Takže tak.

3 mJ mJ | Web | 30. října 2015 v 0:42 | Reagovat

jahodový frapé za kupón a bylo to tak odporně sladký, že jsem byla nasraná.. idk, ale moje první návštěva, jakože zároveň i první rande, bylo docela dobrý.. každopádně kafe vůbec nepiju, tak je mi starsucks nějak někde. Sem dostala to vtipný tričko "drink our coffee, or we`ll break your legs" nebo tak nejak..
btw.. ta růžová, je to sice růžová, ale sedne ti o dost víc než ta blond. :D všechno bude nejspíš lepší jak blond.. ta mi k tobě nějak nesedla

4 Madame Luc Madame Luc | Web | 30. října 2015 v 11:36 | Reagovat

Echinaceo, já barvení vlasů beru jako takovou uměleckou sebeprezentaci. Nezbývá než říci, že by byla velká škoda, kdyby to byl jen chvilkový záměr. Barva ti neuvěřitelně sluší.

Frappucino se mnou jaksi ještě nepřišlo do styku. Že by nakonec neuškodilo dát mu všanc mé chuťové  pohárky?

5 Lucka Lucka | Web | 30. října 2015 v 12:10 | Reagovat

Ta barva vlasů se mi náhodou moc líbí, kdybych věděla, že by mi slušela, šla bych do toho už dávno. :) Ještě víc se mi možná líbí, když jsou vlasy postupně ztmavené nebo zesvětlené, to je potom teprve podívaná. :) A originalita se cení. Ten seriál bohužel neznám, ale tak až budou mít moje oblíbené zase pauzu, mám se na co koukat.
Neřekla bych, že jsem velký fanda Starbucks, ale zase na druhou stranu, já jsem prostě kafoholik. Bydlím od měst, kde mají pobočky celkem daleko, takže to je spíš takový sváteční kafe, když se někam dostanu, nicméně latté mi odtamtud chutná a tenkrát v Paříži jsem si dávala i snad nějaké, že v tom byla zmrzlina, ale to bylo taky děsně sladké, to máš pravdu... :) A co se týká článků, já si daleko radši přečtu článek než abych šla sledovat nějakého youtubera či jak se jim nadává, takže rozhodně pokračuj v tom, co děláš, děláš to dobře. :)

6 Christina Christina | Web | 30. října 2015 v 12:35 | Reagovat

Ty vlasy se mi moc líbí. Jeden čas jsem taky měla tohle tužidlo na pár pramíncích a pak ještě to fialové a to byla skvělá barva.
Starbucks jsem nikdy neměla a popravdě o to ani nestojím. Už podle toho tvého popisu, že je to sladké. Je to jen in a proto to lidé pijí)) nic víc, nic míň.

7 Crazy Jull Crazy Jull | Web | 30. října 2015 v 12:44 | Reagovat

Já chtěla mít fialové vlasy a tak jsem si nechala dát smývací barvu u kadeřnice a pak jsem od toho měla úplně všechno. Takže děkuji za tu recenzi na to tužidlo. Až přítě si budu nechávat dát nějakou barvu, použiju to. :)
Já teda Starbucks mám ráda a Pumpkin Spice Latté je moje nejoblíbenější. Bohužel je to tak strašně drahé, že si to koupím tak dvakrát do roka. :D
-CrazyJull

8 Michaela Michaela | Web | 30. října 2015 v 12:56 | Reagovat

No musím říct, že mě tvůj článek bavil! Hlavně co se týče vlasů a Starbucksu. :) Vlasy máš úžasný! Růžová je skvělá a nikdo tě nepřehlídne, to je paráda. Já teď zase toužím po barvě trochu fialovější. (kupuju tmavě fialovou, ale jak jsi viděla, přes ty černý to moc nechytá :D)
A Starbucks, no.. Já tam byla asi jednou nebo dvakrát, protože to mám dost z ruky. Měla jsem tam jen latté myslím. A nebylo špatný. Ovšem to tvoje frapuccino bych si dala!! :D

9 Werangummi Werangummi | Web | 30. října 2015 v 17:34 | Reagovat

Z Larssonovy trilogie Milénium jsem četla všechny tři díly a hodně si mě získala. Nesbo mi leží na stole a zatím jsem se k němu neodhodlala, což mi připomíná, že už bych mohla:D:)
Barvu vlasů máš krásnou, lidi tě nepřehlédnou a růžová ti moc sluší:)
Já taky nejsem velký nadšenec Starbucks, byla jsem tam dvakrát v životě a měla jsem právě Frapuccino, které je, jak říkáš, zkrátka až příliš sladké. Lidi tam chodí, protože je to "in", jak už tu bylo řečeno, není to nic pro mě a nemám zapotřebí vyhazovat dvě stovky za takovéhle kafe:)
Skvělý článek:)

10 steel32 steel32 | Web | 30. října 2015 v 17:47 | Reagovat

haa, to s tím videem na yt a 50ti fakty si vystihla :DD ale prosím, nedělej to! :D 50 faktů je fakt moc :DD
o tom seroši slyším poprvý, ale jako zní to mega dobře :O
a to tužidlo sem taky kdysi měla!! :D můžeš mi říct jak s ním můžeš bejt spokojená?? :D mě to barvilo všude, všude!! :D a z červený pak byla růžová, pak světlé růžová, oranžová, světle oranžová, žlutá a pak to vypadalo dost divně :D

11 Mischelle Mischelle | Web | 30. října 2015 v 19:27 | Reagovat

Ty vlasy vypadají skvěle, taky se chystám vyzkoušet nějaké barevné tužidlo :)

12 barlie barlie | Web | 30. října 2015 v 20:00 | Reagovat

Mám ráda Nesba. I Milénium. I Dana Browna.

Ten seriál vypadá zajímavé možná se podívám.

Pumpkin Spice Latte je fakt nic moc, taky jsem si ho dala a byla jsem patrně zklamaná, jinak mi ale Starbucks chutná :)

13 Bezejmenné Esko Bezejmenné Esko | Web | 31. října 2015 v 13:29 | Reagovat

To tužidlo je nejlepší, jediná barva na vlasy, která mi kdy držela, ikdyž jsem teda měla tmavě červené vlasy a ne růžové jako ty. :D

14 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 15. listopadu 2015 v 22:45 | Reagovat

Dobroš, už vím, že druhá zastávka v životě ve Starbucksu se konat nebude a oná dýňová věc za to nestojí. Zaujalo mě to, chtěla su zjistit, jak to asi může chutnat, ale teď už vím, že zůstanu u dýňového "piva". ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama