Září 2015

Z léta 2/2

2. září 2015 v 21:37 | sarushef |  Co mě napadne
Fakt ze mě nikdo nedostane elegie na to, že čarokrásný léto skončilo příliš brzy, ale přirozeně mě stejně štve, že končí. Je mi zvláštně. Tenhle školní rok maturuju. Zbavím se biologie, chemie a fyziky, abych se o mnoho víc věnovala dějepisu a společenským vědám. Vždycky jsem si představovala, že do čtvrťáku půjdu s tím vším seznámená a a vlastně docela sebejistá, jenže těch zatracenejch stránek do dějepisu je prej tisíc.

A stejně víc než z maturity mám strach z vysoké. Já snad i vím, co chci, o tom to není. Co zbývá, je rozhodnout se, kam chci. Do jakého města zakotvit. Přihlášek si nejspíš stejně dám víc, ani v tom zřejmě není kámen úrazu. Spíš v tom dostat se tam. Lhala bych, kdybych řekla, že nemám obavy. Protože tohle celý je jedno velký buď a nebo a tohle bude dost možná největší změna mýho života, která určí moje další směřování světem. Mých posledních devět měsíců na gymplu. Posledních devět měsíců toho, co jsem žila posledních sedm let. I když budu pokračovat vysokou (a já doufám, že budu), bude to jiný a já se na tu změnu ohromně těším, ať už to bude jakýkoli. Cejtím, že potřebuju změnit vzduch okolo sebe.

Pátek odpoledne, cesta vlakem s kupéčkama, rozevlátý vlasy a dětinskej čumák. Cpala jsem se penne s kuřecím a parmazánem z rodinný restaurace, pot mi skrápěl čelo a otevřenejma oknama profukoval vlažnej vítr. Bájo, svět v tu chvíli byl skoro dokonalej.