#3 - Oblíbené citáty

21. února 2015 v 21:23 | sarushef |  bloggerstag
Tady jsem se poprvé zmiňovala o tomhle TAGU. Zde jsem se pokoušela popsat sebe samotnou a v tom popisu jsem pokračovala i v druhém úkole, kde jsem na sebe měla naprášit 20 faktů. Třetí úkol je zdánlivě jednoduchý a myslím, že bude kratší než ty předchozí. Mým úkolem je seznámit Vás se svými oblíbenými citáty.


Ty, co tu zazní, nezmiňuji proto, že bych snad podle nich žila, ale protože mi v onom nepřeberném množství prostě utkěly v paměti. Nebudou tu filmové hlášky ani věci typu "někdy se prostě musíš vychcat do umyvadla", v tomhle článku nenajdete vtípky a moje oblíbený slovní hříčky. Tenhle článek bude o slovech, které mi přijdou dobré v záplavě klišé sraček a spoustě velikášskejch keců.


Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.

Neoznačila bych se za pravdoláskaře. Myslím ale, že tyhle nejspíš vůbec nejslavnější Voltairova slova jsou chtě nechtě alespoň částečně součástí vyspělé civilizace. Pokud ne pochopení a pomoc, tak minimálně svoboda projevu a to, že budeme přemýšlet nad tím, že by taky mohl mít pravdu někdo jiný, by měla být věc, kterou si nenecháme vzít. A zmiňuju to taky proto, že na tu věc sama občas zapomínám."Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky, kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív, kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky, kdo mění víru, nemá žádnou... - Kdo nenávidí, měl v sobě tu nenávist vždycky, kde by se v něm tak najednou vzala! Kdo sloužil, bude sloužit dál, kdo chtěl dobré, bude zase chtít dobré. Ani vůle se nemění. Nedívej se do tváře, která se změnila, nikdo se nestane krásnějším tím, že změnil tvář. "

Čapek. Mám ráda jeho knihy a pohled na svět, i když zvládnout prokousat se jeho celým dílem mi ještě asi nějakej ten rok potrvá. Mistrně a téměř měkce volená slova o lidské determinaci jsou prostě jeden obrovský skvost."Jsme dva, dva na všechno, na lásku, život, na boj i bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život a na smrt - DVA!"

Rovněž Čapek. Kam by jiní dosadili něco o zlomených srdcích, osudovém spojení a spalující lásce, tam já hodím tohle. Neb nevěřím ani na nic z výše zmíněného, zato v to, že spojení dvou lidí může být moc moc dobrá věc ve všech směrech. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 VioletNikol VioletNikol | Web | 22. února 2015 v 16:00 | Reagovat

Ten první mě velmi zaujal. Jinak citáty od Čapka moc neznám, tudíž děkuji za nové poznatky, člověk se stále učí :-) Jen bych možná k té anketě tady pod článkem přidala možnost 'Nevím, zda je chci.' Já tedy děti miluji, ráda se o ně starám, ale vlastní? To ještě nevím, času mám zatím na přemýšlení dost :-) A také mám strach z porodů a těch starostí ._. Napřed si pár let užívat, pak se uvidí >:-) Přeji pěkný zbytek nedělního odpoledne ^^

2 Rose Tascher Rose Tascher | Web | 22. února 2015 v 20:35 | Reagovat

Ten poslední je krásný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama