Je suis Charlie

9. ledna 2015 v 19:03 | sarush ef |  Co mě napadne
Dnes jen krátce. Nechci se pokoušet do hlubokých analýz, to za mě již udělali jiní, kteří do tohoto vidí daleko víc než já. Chci mluvit o atentátu ve Francii. Jsem narozená sedm let po Sametové revoluci. Jistě by se o tom daleko polemizovat a shazovat to konspiračními teoriemi, zmanipulovanými médii a dál a dál, ale i tak se odvážím říct, že žiji v relativně svobodném státu. Mohu na kohokoli ukázat prstem a relativně mohu říct, co si myslím. Vlastně jsem za těch osmnáct let nad svobodou nikdy moc nepřemýšlela. V devíti člověk nepřemýšlí nad tím, že by mohl někdy být problém odcestovat, vzít si na sebe, co vás zrovna napadne anebo by mohl by to s člověkem mohlo dopadnout špatně, když vyjádří nesouhlas s aktuální vládou.

Vlastně nad tím pořádně reálně přemýšlím až teď. Je zvevné a nepopiratelné, že kultury Západu a Východu jsou odlišné v základních rysech. Stojím si za tím, že že soužití s Islámem není možné a dlouhodobě udržitelné v klidu. Nemá smysl srovnávat morální zásady a priority Západu s těmi východními. Přečetla jsem několik knih, ze kterých mi bylo upřímně zle. Už jen postavení žen je ukazatelem nečeho strašlivého a zcela nepředstavitelného pro západní civilizaci. Tam, kde vítězí morálka a racionalita, kde lidé žijí s vědomím lidských práv a svobodou projevu, tam se cpe něco, co neuznává argumenty a co se nám snaží barbarsky vnutit něco za cenu krve a není schopno uznat cokoli jiného, než to své.

A Západ mlčí a není schopen odpovědět. Jako bychom nějak nevěděli, co dál. Bojím se, že na to můžeme doplatit. Včerejší událost ve Francii je spojena s obrovskou vlnou solidarity. Díky bohu aspoň za ten mediální boom tohohle tématu. Bojím se ale, že to zůstane zase jen u slov.

Tenhle příklad dokonale ukázal několik důležitých pravd. Svoboda, ve které žijeme, není najednou tak jistá, a ač zatím žádné nebezpečí nehrozí, už není tak jisté, že nemůže vzniknout. Existují lidé s přesvědčením tak silným, že se neváhají jít ani proti takovému nepříteli, jako je Islám. Děkuji.


.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 K. K. | E-mail | Web | 9. ledna 2015 v 19:28 | Reagovat

Přijde mi, že se celý Západ jenom brání a snaží se minimalizovat následky škod po útocích. Nikdo si ale nedovolí proti islámských teroristům a tomu jejich džihádu bojovat.
Je morální zásady nezastaví, oni je nemají.. Ničeho se nebojí, Alláh jim přece odpustí. A čím víc bezvěrců zabijí, tím lépe. Pro ně život člověka nemá absolutně žádnou hodnotu. Čím více se o nich píše, tím lépe pro mě, šíří se strach, o to přeci teroristům jde..

2 raia | creyativite ^∇^ raia | creyativite ^∇^ | E-mail | Web | 10. ledna 2015 v 20:59 | Reagovat

proti moslimom nemám nič, skôr sú to tí ľudia čo manipulujú masami. netreba hádzať všetkých do jedného vreca. niektorí si totiž korán vysvetlia inak a ospravedlňujú tým svoje činy.

máš pravdu, nie sú pripravení na život v takých vyspelých krajinách ako francúzsko. aj u nás sa podnikali križiacke výpravy, lenže ako dávno. a oni niečo podobné robia teraz.

3 * * | 11. ledna 2015 v 7:53 | Reagovat

To že někdo mlčí ještě neznamená, že nic nedělá...

4 Angie Angie | Web | 11. ledna 2015 v 13:43 | Reagovat

Dost zprávy o tom útoku sleduji a čtu názory lidí pod nimi. Jsem ráda, že i ty jsi přišla s článkem, přemýšlela jsem o nějakém i u sebe na blogu.

Naprosto s tebou souhlasím v té věci, že soužití západu a východu je v tomto ohledu naprosto nemožné, nelze to sloučit. To chápání a celkové myšlení je tak rozdílné, že to prostě nelze.

A pokud jde o to nebezpečí tady, četla jsem takový zajímavý názor jednoho člověka a ten psal, že my už ve válce vlastně jsme, my všichni, kteří nevyznávají islám, protože právě s těmi oni budou válčit. To, že je nemáme těsně před hranicemi, nic neznamená, ale bude pozdě, když to začneme řešit, až před nimi budou.

Taťka mi vždycky říkával, že násilí plodí jen další násilí. Je to tak, na druhou stranu - dá se to zastavit JINAK, než násilím? Na to už je pozdě. Nakonec se bude muset bojovat. Jenže takových zásahů se teď Evropa bojí, protože co na to ti humanisté a ochránci práv? Problém je v tom, že "práva" muslima omezují ta naše - a to přeci nelze, ne? Proč tohle humanisté nevykřikují?

Doporučuji článek jedné slečny, dobře vyjádřeno: http://lilianvossvogue.blogspot.cz/2015/01/muj-pohled-na-islam-cast-1.html

5 Ludmilita Ludmilita | Web | 11. ledna 2015 v 14:45 | Reagovat

Je mi naozaj ľúto toho, čo sa vo Francúzsku stalo a je to strašná tragédia.
Súhlasím s tým, že nie je ľahké aby tieto dva úplne odlišné svety donekonečna žili medzi sebou v úplnom pokoji. Ale.

Ja sama poznám moslimov - osobne. Sú to fajn ľudia a ak si prečítaš názory obyčajných moslimov na to čo sa vo svete deje - sú väčšinou negatívne a sú radikálne proti tomuto. Väčšina z nich sa "ospravedlňuje" za tých teroristov, čo si hovoria, že moslimovia sú - lenže s tým nemajú nič spoločné.

Myslím si - ja osobne, že islam pôsobí negatívne z dvoch dôvodov.
Prvým dôvodom sú teroristi. Lenže to sú fanatickí a nenormálni ľudia, ku ktorým sa bežný moslim nepriznáva a tvrdí, že v Koráne sa nič o takých veciach nepíše.
Druhým dôvodom sú médiá, ktoré majú v dnešnej dobe na zmýšľanie ľudí obrovský vplyv. Ja netvrdím, že to, čo spravili je dobré. Je to hrozný čin. Ale píše sa len o tom zlom a nie o tom dobrom, čo niekto urobil.

Moslimovia, ktorých poznám, nám poskytli ubytovanie na pár dní. Dali nám kopy jedla. Podelili sa s nami o všetko čo mali. Ukázali nám v ich meste najväčšie a najznámejšie kostoly, ale aj mešity. Keď boli v Bratislave, chceli sa pozrieť aj do kostolov, každé Vianoce nám zaželajú pekné sviatky, aj keď ich neoslavujú...

A keď sme už pri náboženstve, tak isto sa každý deň dejú rôzne vraždy, zabíjajú aj katolíci. Celkovo mi rozdeľovanie podľa náboženstva príde strašne nefér.

Ľudia nie sú moslimovia a kresťania. Sú jednoducho ľudia dobrí, a ľudia zlí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama