Co mi mozek fakt nebere

8. dubna 2014 v 20:28 | sarush ef |  Co mě napadne


1) Fráze ZAPOMNĚL JSEM SE NAJÍST - Člověk může zapomenout cokoli, a milionkrát horší věci jako zapomenout nevypnout plyn nebo nevyzvednout babičku na letišti, ALE zapomenout se najíst? Zapomenout, že by v žaludku ještě mohlo být místo na trubičku nebo sušenku? Vyloučeno. Jasně, nejíme, abychom žili, ale naopak. Ale stejně. Kdo by to riskoval?

2) Novodobej rap a jeho největší poklady , kde vrchol veškerýho umění znamená text o čubkách, penězích a klipy plný dělání bordelu, vyvrcholenejch v okamžiku, kdy dotyčnej rozšrotuje auto za dva miliony, aby kurva bylo vidět, že na to má (a že má v piči).

Teda, ne, že by nebylo jasný, že to perfektně neslpňuje účel přilákat za á bandu trotlů, kteří si nad tím zanadávají, za bé bandu trotlů level 123, kteří potom tejden vykřikujou, jak ten klip byl drsnej. Rýmy stylu láska páska z pera Huga Toxxe zní chvílemi jako čistej dadaismus, po chvíli si uvědomíte, že to jenom třicetiletej týpek potřebuje, aby se mu to rýmovalo.

Všichni jedou biz, všichni honěj' chips,
kluci honěj' holky, holky kouřej' dicks.
Holky kouřej' Camelky, čubky chtěj kabelky,
rtěnky a pastelky, a mrdat, mrdat.

3) Nenávidíme Justina Biebra - Jo, zpívá jako když šlápneš kočce na ocas nebo tak aspoň zpíval, když jsem vod něj před pár lety slyšela proslulou Baby. A vypadá na třináct let, no v tý době mu myslím třináct bylo. Hroznej problém, že nemá zjev třicátníka, a že se naopak tohle pískle LÍBÍ holkám a je úspěšný v tom svým kvílení. Pozor, prý zasluhuje větší nenávist než Hitler.

Já vám nevim. Teda vlastně vim. Ne že bych se nějak urputně potřebovala bít za práva Justinka se světem, ale nenávidět máme snad týpky, co v parku čekaj na malý holčičky a pak jim ubližujou. Ne kluka, co si jednou blbou slaďárnou získal celej svět.

4) Lidi, kteří se bojí doktorů víc než té rakoviny, kterou jim ti hodní pánové v bílejch pláštích zjistili, až když už bylo pozdě - Víte, možná mám na odborníky z oblasti medicíny štěstí, ale stále, i kdyby ten lékař byl jakejkoli, pořád je lepší než ta nemoc. Jasně, každé povolání má svoje slabé vykonavatele, ale za sebou šest let studia a většinou nespočet hodin praxe, než je vůbec někdo pustí k lidem. Jasně, občas se prostě stane nějakej průser, ALE pořád, i když to není nejlepší na světě, máme kurva vyspělý zdravotnictví, kterýho je fajn využít. Ne čekat a potom chtít po lékařích zázraky.

5) Když slovo feťák vyvolá v představách lidí podobnej obraz jako vrah. Když někdo, kdo zpronevěřil pár milionů dostane víc let v base jak člověk, co roky ubližoval dětem, páč to, že máme o dítě míň přece nikomu nevadí. Většině to uškodí každopádně míň než krádež pár milionů. Když se pár lidí inspiruje a zabije pár dětiček, nestane se nic. Když se pár lidí rozhodne rozkrást republiku, bude to v hajzlu. Znamená to, že je to horší? Neznamená, prostě se to jen dotýká nás všech.

6) Ortodoxní puristé jazyka českého - Oh, ano. I ty na blog.cz máme. Chodí po blogískách a hledají. Jejich oči nesledují o čem píšete, i kdybyste byli Shakespeare, nikdy se vám ve článku nevyjádří k věci, protože jejich mozek jen automaticky hledá v textu slova, která do něj nepatří. Tedy, nepatří podle nich. Dovolili jste si o něčem říct, že je to ekologické, signifikantní nebo jen informujete čtenáře, že jste objevili novej a krutopřísnej song? V komentáři si přečtete, že jste idiot, břídil, že špiníte a zneucťujete krásu našeho jazyka, načež vám je nabídnut alespoň jeden, většinou značně kostrbatej ekvivalent danýho slova, co jste tak nevhodně použili. WTF?


Já miluju slova, jazyky, zvlášť ten náš, jeho flexibilitu, všechno. Ale násilnej purismus je píčovina. Jako zvon.
.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ang Ang | Web | 8. dubna 2014 v 20:36 | Reagovat

(Je to takový zlý, ošklivý... Nepěkná věc!)
Ono je zase fakt, že stejně jako každá profese má svoje slabší činitele, stejně tak je to i s hudbou a jejími žánry. Rap má sračky, stejně jako punk a další, ale to neznamená, že tam kvalita nikde není... Jen se sakra dobře schovává.

2 Peter Cross Peter Cross | Web | 8. dubna 2014 v 20:44 | Reagovat

Taktéž nechápu, jak se někdo může zapomenout najíst? Vždyť jídlo může být tak dobré a všechno kolem, že je skoro hřích zapomenout. Jako výmluvy jakžtakž beru, že danej člověk neměl čas, ale ten by se určitě našel, kdyby se jenom trochu chtělo. Ale zapomenout? Vždyť nám maminky a babičky furt do hlavy cpou, že musíme pravidelně papat společně s magazíny o zdravé výživě, že je snad nemožné, aby člověk se zapomněl najíst ne? o.O

O dnešním rádoby ,,rapu" se ani nijak rozepisovat nebudu, protože to pomalu nemá ani smysl. Ten text většinou stojí za hovno, pomalu nedává smysl a je tam více sprostých slov než ve slovníku zrovna nasraného puberťáka. -.-"

Celkově tadyto ,,hejterství" různých hvězdiček mi přijde takové úsměvné. Chápu, že někdo může nesnášet třeba Beliberky, které mu furt cpou to, že Justínek je to nejlepší, co je potkalo a podobně.. ale nenávidět Justina jenom prostě tak? Srsly? Nenávidět ho budu, až mi odkrágluje mámu nebo způsobí světový hladomor. To bude teprve důvod k nenávisti a ne to, že neumí zpívat a ,,zpívá" o ptákovinách.

A co se týče hledačů chyb. Čeština mi nikdy nějakej moc velkej problém nedělala, ale čárky ve větách pro mě vždy byly velcí nepřátelé a tak je prostě sekám tam, kam se mi zrovna v tu chvíli hodí. :D Ale lidé, kteří v komentáři upozorní jenom na pravopisnou chybu ale k článku už se nevyjádří.. takoví jsou prostě na přesdržku.

3 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 8. dubna 2014 v 20:50 | Reagovat

musím souhlasit se všemi body. :D

4 Zuza Zuza | Web | 8. dubna 2014 v 22:52 | Reagovat

Zas jednou mi tak skvěle a nepopsatelně mluvíš z duše :3
K ,,Zapomněl jsem se najíst" taky absolutně nechápu když mi někdo v osm večer v práci říká, že od deseti ráno nic nejedl. Jen tak z plezíru. Já bych na jeho místě už dávno chcípla. Až z toho mám hlad...

5 Aurora Aurora | Web | 9. dubna 2014 v 9:49 | Reagovat

Tak hentie vykvety hudobného priemyslu nechápem ani ja. Ešteže som ten rap nikdy nepočula :D

6 Bels Bels | E-mail | Web | 9. dubna 2014 v 12:32 | Reagovat

Mmm, dobrej článek jsem právě přečetla..
K jedničce - to se mi ale opravdu stává a je to výsledek vážně blbýho stravovacího režimu a spousty práce na krku. Občas se vážně dokopu najíst až ve chvíli, kdy už je mi vážně špatně od žaludku, protože předtím si říkám, že bych mohla stihnout to, to to, tamto a ještě tohle a prostě se nemůžu utrhnout, případně jsem do něčeho tak zabraná, že něco takovýho, jako je hlad, ani nevnímám. přitom opravdu miluju jídlo!
Ke dvojce - No díky bohu v té naší republice existuje i pár rapovejch skvostů, který tyhle půjmy přebijou :)
Ke trojce - to tu bude vždy a pořád, JB se vážně chová jako čůrák, jak jsem si stačila všimnout, ale ti hateři ho nesnáší už kvůli němu samotnému, než proto jak vystupuje.
Ke čtyřce - a proč to tak vlastně je?
K pětce - tohle musím rychle přejít, protože mě k smrti nasírá nespravedlnost.
K šestce - hlavně že se pak ti hnidopichové cítí líp, o to jim přece jde, no ne?

Tak. Jdu se najíst a do obchodu pro tvrdej papír.

7 PJ PJ | E-mail | Web | 9. dubna 2014 v 21:53 | Reagovat

Počkat.. on se jako vážně někdy někdo je schopnej "zapomenout najíst"? Huh. Teď mám chuť se najíst navíc ještě za všechny ty nebohé tvorečky.
Rap obecně jsem nikdy nemusela. Uzavřela jsem se do světa starýho rock'n'rollu a rocku takže díkybohu tyhle skvosty mi krásně unikají.
No ukývala bych si tu hlavu, kdybych se měla vyjádřit ke všem bodům jen u toho s těma doktorama... stydím se a krčím se za obrazovkou. Samozřejmě, že máš pravdu, nemoc je nespočetně krát horší, ale já ti nevím proč, jsem ustrašený dítě, ale jakmile vidím jehlu nad kůží omdlévám (doslova) a tím jsem pro smích nejednomu doktorovi. Naštěstí (!) mám tuhý kořínek, co se zdraví týče a tak často po doktorech nemusím a v nemocnici jsem byla jsem jednou na píchání uší někdy v 10ti letech.

8 Charlie Charlie | E-mail | Web | 11. dubna 2014 v 14:55 | Reagovat

Za vraždu je  ešte sále menej, ako za spreneverenie, pretože tento socialistický náhľad z práva zjavne neodišiel.
Čeština je flexibilná, občas aj viacej ako slovenčina, preto ju mám rád.

9 Teena Teena | Web | 11. dubna 2014 v 16:39 | Reagovat

nemám ráda grammara nazis :D prostě bud je člověk blbej a nebo občas udělá chybu .. stane se ! :D

10 Vendy Vendy | Web | 12. dubna 2014 v 13:22 | Reagovat

Dobré body, s některými souhlasím, vlastně prakticky se vším, až na bod poslední. Ne že bych obrážela blogísky, kde se to hemží gramatickými chybami, ale když čtu text a práská mi tam do očí slovo jako "mislým" nebo "myluju", tak mi to fakt vadí. Viděla jsem i článek s nadpísem Paříš (šlo o hlavní město Francie, ne o paření jako takové). Slovo Paříš se objevilo několikrát i v textu, přitom však padlo i skloňování  "do Paříže", kde slovo napsala správně, a dál jela po svých chybách, jako  by se nechumelilo. Jsem asi puritán, ale tohle mi fakt vadí.
Ale stejně tak mi vadí pitvání osobnosti Justina Biebra, i když podle všeho je to arogantní fracek, který podlehl rychlému nástupu slávy. Jinak je mi celkem u zadku. Co mi vadí asi nejvíc, je rap, pozérství pro nic, stejně tak i obdiv k takovým pozérům, a jinak samozřejmě priority, které vládnou ve společnosti - vrah je za pár let propuštěnej, feťákovi se dostane léčby zadarmiko, zatímco mamina od dítěte shání pracně sponzory na zaplacení operace nebo na stálou péči, pokud je dítě postižené, velkozlodějům se nestane vůbec nic, akorát do svého velkozlodějství zatáhnou několik milionů lidí, kteří to pak ve finále zaplatí, a ještě jim drze tvrdí do ksichtu, že je to jejich vina. K doktorům... máš pravdu a nemáš pravdu. Máš pravdu v tom, že ještě patříme k slušnému zdravotnictví, jenže to už má několik let našlápnuto směrem dolů a trend, ke kterému směřuje, se mi vůbec nelíbí, protože zdravotnictví by nemělo být výdělečná činnost.
Jo, rap nesnáším. A to nerozumím slovům, stačí mi hlasové zabarvení, emoce a gesta. Když jsem přečetla ten text, moje nechuť jenom vzrostla.

11 Rogue Rogue | Web | 12. dubna 2014 v 13:42 | Reagovat

Velmi jsi mě pobavila, i když ten článek je vlastně dost smutní - lidé jsou tak přízemní anebo hloupí anebo čím to je, že plýtvají tak negativními emocemi vůči "nějakému" Justinovi Biebrovi? Když se mi to nelíbí tak to neposlouchám/nedívám se na to/nevyhledávám to a konec...
A zapomenout se najíst je pro mě na podobné úrovni jako filmy "Sám doma" kdy rodiče zapomenou dítě doma... :D

12 Robka Robka | E-mail | Web | 12. dubna 2014 v 20:57 | Reagovat

Je rozdíl pokud někdo udělá chybu (to asi občas každý) a je rozdíl, když píše stylem "mám češtinu u zadku a je mi jedno, kde je tvrdé a kde měkké i". Pokud někdo píše pro lidi, musí počítat s tím, že to budou číst a třeba mu pak napíšou, co se jim nelíbí. Souhlasím ale s tím, že pokud někdo pitvá článek jen proto, aby v něm našel špatně čárku nebo nějaké slovo, které se mu nelíbí, je to blbost.
Justin Bieber, to je kapitola. Dnes jsem viděla kousek traileru z dokumentu, který je o něm natočen. Tedy nevím o čem to je, vždyť jeho hudební přínos je nulový. Ale vydělává majlant zejména na rodičích dětí, které musí mít všechno, na čem je jeho ksichtík. Ono to šílenství přejde, až ještě trochu povyroste a jeho fanynkovská základna s ním. Pak přijdou mladší a bude po slávě. Jak píše Vendy, zřejmě to bude arogantní spratek, ale zase není důvod se jím zabývat. Je to jen konzumní produkt, který nestojí vůbec za řeč.
Jo a doktorů se bojím. Vlastní nedobrá zkušenost.

13 Panča Panča | 14. dubna 2014 v 18:10 | Reagovat

Nějak jsem ti dlouho nemohla přijít na chuť, ale myslím, že se do toho pomalu dostávám... jo, tenhle se mi vážně líbí! :) A to žůžo růžo triko je fakt boží a moc se mi líbí :D

14 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 16. dubna 2014 v 13:21 | Reagovat

Souhlas :)

Rap nespolouchám a ani ty "umělce nesleduju (bratrův vliv skončil u 8 mile  a od té doby nic neznám :D), ale mám dojem že jednu dobu i frčelo cosi od Rytmuse, kde celých nevim kolik minut furt dokola opakoval "Čo ti jebe". To jsou panečku metafory a hyperboly!

Bieber je zlo. Sice to není masový vrah nebo pedofil (i když...?), ale stejně si zasluhuje nenávist. Páchá zločin proti inteligenci (podobně jako většina amíkovských muzikantů)

Jazkoví grammar nazis mi přidjou vtipní :) Jazyk je živá entita a furt se vyvíjí. Dost často na tohle téma narážím tedka na vysoký. ... a just všude píšu "abysme" :D

15 Terka v USA Terka v USA | Web | 24. dubna 2014 v 1:04 | Reagovat

Stava se mi hodne casto, ze se zapomenu najist. Obvykle je to tim, ze se do neceho ponorim, vetsinou do nejake knihy. Sama to nechapu

16 Caroline Caroline | E-mail | Web | 26. dubna 2014 v 19:39 | Reagovat

Pobavila si mě, ale se vším s tebou naprosto souhlasím :)

17 Lucia Lucia | Web | 1. května 2014 v 16:30 | Reagovat

Souhlasím s tebou! Musela jsem se u spousty věcí doopravdy smát,protože to prostě nešlo..:D

18 Chii Chii | Web | 11. května 2014 v 18:11 | Reagovat

Kromě jedničky souhlasím se vším. :) Ne, že by se mi to stávalo - vlastně jen jednou - ale ono to opravdu jde, zapomenout na jídlo. A pak si člověk v posteli, když už se trochu uklidní, uvědomí, že nejedl a že má strašný hlad.

Zas, když to někdo říká denně, to je vyloženě trapné, nemluvě o tom, že je to kec.

U šestky jsem se málem umlátila. :D Poznala jsem v tom češtináře. Ten je ve třídě plné debilů skoro v ráji, svým zvláštním způsobem. :D

19 hogreta hogreta | E-mail | Web | 19. května 2014 v 23:05 | Reagovat

K té jedničce - jakože někdy se mi opravdu stalo, že jsem se zapomněla najíst. Třeba když jsem dlouho programovala a nebo dělala od rána nějaký projekt. Byla jsem do toho tak zažraná, že když jsem se pak podívala na hodiny a zjistila jsem, že je šest večer a já od rána nejedla vůbec nic - myslela jsem, že mě šálí zrak:-D. Bohužel pro mě, že bych se zapomněla najíst, to se mi opravdu stává jen málokdy. Nebyla bych proti, kdyby se mi to stávalo trochu častěji:-D.

Jinak vlastně souhlasím skoro se vším. Kromě jednoho. Zvon není píčovina. :-P

20 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 11. srpna 2014 v 18:17 | Reagovat

1) To jako fakt někdo někde napíše že zapomněl jíst a doopravdy to zapomněl??? Tak to nepobírám...

2) Jo jo, kde jsou ty časy kdy měl rap smysl a příběh??? Proto to dneska nemůžu poslouchat...

3) Tyhle ty hatery nechápu, mě se Bieber nelíbí, na mě má moc dětinský hlas, ale copak lezu mezi jeho faninky abych jim nadávala do blbek?? I když se mi něco nelíbí můžu být slušná a napsat třeba proč a nedělat ze sebe vola...

4) Jasně, já sice když nemusím k doktorovi nejdu (z každého píchnutí v boku se taky neumírá, že?), ale lidi co na ně nadávají a vůbec k nim nechodí si vážně zadělávají na problém. A když je pozdě ani medicína nepomůže.

6) No, já mám teď jeden malý spor s nějakýma bloggerkama, kdy jsem si dovolila je upozornit na nějaké chyby v povídce, nevypisovala jsem je, jen jsem řekla že by nebylo špatné kdyby to po sobě zkontrolovaly (ono už v první větě bylo asi deset závažných chyb), ale já to myslela v dobrém. Vím jak je těžké psát povídky a že dost často přehlídnu překlepy, takže když mě někdo upozorní, ráda to opravím. Ale ony k tomu na mě ještě byly hnusné. To je podle mě druhý extrém, člověk se někomu snaží pomoct a oni pak na něj takhle.
Samozřejmě když se někdo vrtá v textu víc než je zdrávo to je druhá věc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama