Duben 2013

Pár jarních vět

26. dubna 2013 v 6:31 | S. |  Co mě napadne
O čem, že jsem to chtěla .. už nevím. Je to jedno.

Že je tohle počasí fajn a bájo a skvělý, na mě kouká ze všech blogů. Z blogů dobrejch i špatnejch, z blogů mladejch i starejch lidí.. tohle počasí dělá radost asi skoro každýmu, snad krom provozovatelů horskýh center. I mě. Mohla bych vám líčit, jak jsem po dvanáctihodinovce na brigádě celá zmožená lehla do trávy, slunko mi svítilo do očí, obloha vypadala, jako by měla každou chvíli začít hořet a já se stejně cítila plná energie. Mohla bych vám povídat, jakou radost mi dělalo, když jsem najednou mohla jít tak, v sukni a tílku, a vlhký vítr mi lehtal nahou kůži na nohách...

Ale byla to to zbytečné. Je jedno, jestli na působí tak nebo tak. Jestli ve mně jaro probouzí příběhy, cítím, jak se příroda probouzí a nebo mám jen dobrou náladu. Je to jedno.
Začátky dobrých konců

11. dubna 2013 v 17:35 | S. |  Co mě napadne
Je to rychlá, zběsilá doba, ale zároveň doba úplně nejšťastnější a plná těch největších rozhodnutí.
Podobná filozofie zazněla v jedné Revoltově písničce, nelze příliš myslet, jen vnímat, cítit, slyšet.
Učím se žít.

První jarní dny

6. dubna 2013 v 23:20 | S. |  Fotografie
Často se mi stává, že jdu, nafotím nějaké fotky, jenže pak mi děsně dlouho trvá, než se upravím a hodím je sem. Mám toho teď vážně docela dost, i když to na tu školu taky pořád svádět nemůžu. Každopádně - tyhle kousky mám na harddisku už víc než tři týdny a konečně je zveřejňuji. Tentokrát nic suprčupr tématického, berte to jako fotky z jedné slunečné procházky. Musím říct, že světlo by znamenité.

K focení použit Nikon D3100, moje nejmilejší a nejpoužívanější hračka, k úpravě Photoshop, který mi nedávno miláček cracnul (a se kterým zatím umím fakt minimum, ale mám s ním velkolepé plány), Photofilter a GIMP.O blogerech, co patří do koše a ještě jinam

2. dubna 2013 v 22:04 | S. |  Co mě napadne
Rozvinula se taková, řekněme debata, o kvalitách blogů na blog.cz a blogů obecně. O talentu, originalitě a ambicích blogerů. Možná do toho kurva nemá co mluvit, ale mám prostě nutkání se do toho vložit. Spoustu webů tady je, promiňte, nikoho se nechci dotknout, až žalostně průměrnýcha hlavně žalostně nudných. Jsou to lidi sice moc šikovní a pilní a mají třeba krásné kresby, které sice vypadají jak fotka a já bych něco takovýho v životě nenakreslila, ale je nuda, protože to pořád vypadá jenom jako ta fotka a nic víc v tom není. A nebo napíší každý den patnáct stránek textu, ale pořád je to jen přepisování příběhů s tématikou Harryho Pottera nebo Stmívání nebo nevímcoještě, nesleduju to. Nebaví mě to.