Navždycky, Elessare

27. listopadu 2011 v 20:04 | S.
Když jsem uviděla téma týdne, věděla jsem, že si tentokrát opravdu chci napsat. Že si to chci napsat ne kvůli blogu, ale kvůli sobě, abych to měla černé na bílém.
Když jsem si projížděla ostatní články na tohle téma, uvědomila jsem si, že můj výběr že je asi tak originální, jako kdybych měla pod polštářem fotku Roberta Pattisona. Ale o to nejde.


Začnu tím vůbec nejoblíbenějším - Aragornem. Mohlo mi být osm nebo devět, když jsem Pána prstenů držela poprvé v ruce, přesto pro mě neztratit kouzlo ani po tolika letech, ba naopak. Vznešený númenorský král pro mě byl vždycky velikým vzorem - snad proto, že byl tak nesmírně obětavý, moudrý a statečný, možná proto, že už se mi zdál nepřístupný a krásný, jenom když jsem si představovala, jak asi vypadá. A možná taky proto, že ve filmovém zpracování v podání Vigga Morgesterna vážně krásnej je. Aragorn byl člověkem s neskutečně šlechetnou povahou, právě ta jeho dokonalost mě fascinovala a fascinuje mě dodnes.

Ale Elessar není jediným oblíbencem z řad Středozemě. Dalšími milášky jsou Pipin, Faramir, který by býval zemřel za svou zemi, a Túrin Turambar, který celý život bojoval se zlem a snažil se zvrátit svoji sudbu.

Další postava, které bych nejraději složila poklonu, je Pippy Dlouhá Punčocha. Vidím v té malé holce kousek sebe. Zrzka s jedním copem nakřivo, trochu rebelka. Řeknu vám, co se mi na ní líbí. Dělala si vždycky, co chtěla, šla za tím, co se jí zdálo nejlepší. Byla svobodná, ale zůstala dobrým a nesobeckým člověkem. Milovala dobrodružství, ale uměla se obětovat pro ostatní.

Ravic z románu Vítězný Oblouk E. M. Remargua mě zaujal na první pohled. Oslnil mě svojí surovou existencí, hrdostí, láskou k životu. Oblíbila jsem si ho, protože ikdyž v životě viděl jen zoufalství a nespravedlnost, dokázal si uchovat svoji lidskost a hrdost.

Jistě znáte Malého prince. Nesobecký, přátelský, oddaný a zvídavý - a přestože možná příliš naivní a důvěřivý - neznám nikoho, na koho by Malý princ neudělal alespoň malinký dojem.
Možná proto, že u něj nacházíme to, co u lidí těžko hledáme...

Geralt z Rivie a Yennefer z Venemburgu, zaklínač a čarodějka. Ona na první pohled krásná a pyšná, na druhou stranu ale velmi ctižádostivá a milující žena. On je naopak další příkladem člověka, který se celý život pral se svým osudem, ale nikdy mu nebylo souzeno zvítězit.

Lyra Stříbroústá, navzdory svému věku odvážná a odhodlaná.

A tak bych mohla pokračovat dál a dál, ikdyž bych možná těch, které bych označila jako oblíbené, zase tolik nenašla. Možná by stálo za objasnění toho, proč jsem si vybrala zrovna tahle jména - všichni do jednoho se mi vryli do srdce, jejich činy mi prostě imponují a snad mám i pocit, že mám s nimi některé vlastnosti společné...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sju* sju* | Web | 27. listopadu 2011 v 20:32 | Reagovat

Aragorna jsem měla ráda hlavně kvůli filmovému zpracování:) Ale v Pánovi prstenů bych ho taky určila za nejlepší postavu. Velmi si mě potěšila volbou Gerald s Yennefer. Já tomu páru celou dobu držela palce, chtěla jsem, aby se konečně setkali s Ciri a byli spolu:) vlastně se jim to i splnilo, nehledě na to, že museli odejít z tohoto světa...

2 Casion Casion | Web | 27. listopadu 2011 v 20:36 | Reagovat

ahoj!!!
ak by ťa to veľmi neobťažovalo, prossím daruj mi odzoby:
http://vianocny.datart.sk/janka-kolenova-si-praje-notebook-acer/
klikni na prvý modrý obdĺžnik darovať ozdoby...
vopred veľmi pekne ďakujem, ak to chceš niekde oplatiť napíš mi
:D :D :D

3 nat nat | Web | 1. prosince 2011 v 18:25 | Reagovat

tieto články mi prídu také nostalgické :) veľmi rada čítam knižky, a keď som určite aj ja veľmi originálna (:D), knižka, ktorá ma sprevádzala celé roky, bola o harrym potterovi...bolo fajn, že keď som bola menšia, knižky boli skôr rozprávky, ale postupne ako som vyrastala, tak boli..hmm..ako to nazvať..strašidelnejšie..páči sa mi to :D

4 Victoria Victoria | Web | 6. prosince 2011 v 15:45 | Reagovat

Souhlasím při nejmenším s Pipi a Remarquem :)

5 nuna nuna | Web | 25. prosince 2011 v 21:27 | Reagovat

Aragorn :)) Prijde mi, ze Pana prstenu uz skoro nikdo nezna..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama